Ürün Takip Sistemi (ÜTS) Eğitimi Adana 23.03.2017

Ege Tıbbi Malzemeciler Derneği

Ürün Takip Sistemi (ÜTS) Projesi, ülkemizde üretilen veya ithal edilen tüm tıbbi cihazların ve kozmetik ürünlerin üretim bandından satılıp kullanıldığı yere kadar tekil ürün takibini sağlayabilmek, son kullanıcıya kadar ürünü izleyebilmek için geliştirilen bir projedir.

ÜTS Projesinin amacı, Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünlerin tekil bazlı takibi ile ithal edilen ürünlerin gümrükten geçişinden itibaren, son kullanıcıya kadar tüm süreçlerin takip edilmesi, yurt içinde üretilen ürünlerin piyasaya arzından itibaren, son kullanıcıya kadar tüm süreçlerin takip edilmesi, ihraç edilen ürünlerin sayısal verilerinin tutulmasıdır.

TİTCK tarafından ÜTS 2017 yılında devreye alınacaktır. Bu nedenle çeşitli illerde sektörümüze sistemle ilgili eğitimler düzenlenmektedir. Eğitimlerin takvimi;

6. Eğitim 23.03.2017 Adana

şeklinde planlanmıştır.

TİTCK ve TÜBİTAK işbirliği ile Ürün Takip Sistemi ( ÜTS ) bilgilendirmesi konusunda eğitimler düzenlenecektir. Eğitim takvimi: 23 Mart 2017 Adana Ticaret Odası 09:00 şeklinde planlanmıştır.

Eğitim ücretsiz, kayıt zorunludur.

Eğitim Programı:

• 09:00 - 09:30 Kayıt
  • 09:30 - 10:00 Açılış Konuşmaları
  • 10:00 - 12:00 UTS Eğitimi
  • 12:00 - 13:00 Yemek Arası
  • 13:00 - 15:45 UTS Eğitimi
  • 15:45 - 17:00 Soru-Cevap

Adana’da düzenlenecek ÜTS Eğitimi, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve TÜBİTAK yetkililerinin katılımı ile 23.03.2017 Perşembe Günü 09.00 – 17.00 saatleri arasında Adana Ticaret Odasında düzenlenecektir. Eğitimde, ÜTS sisteminin Firma, Belge ve Ürün kayıt modülü ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Tıbbi Cihaz sektörlerinde faaliyet gösteren firma sahiplerinin, yöneticilerinin ve sistemi kullanacak firma personelinin sistem hakkında bilgi sahibi olması açısından eğitime katılım önem arz etmektedir.

Eğitime katılım ücretsiz olup kayıt zorunludur.

Saygılarımızla,

Dr. S. Tayfun AKSEKİ
Genel Sekreter

Eğitime katılmak isteyenlerin bu başlık altında iletişim bilgilerini paylaşmasını rica ederim.

ALİ ELATAŞ 05314561962 Biyomedikal Mühendisi

1 Beğeni

Tamam derneği bilgilendirdim.

teşekkürler

1 Beğeni