Tıbbi Cihaz Ürün Takip Sistemi

image

Samsun Valisi İbrahim Şahin, ‘‘Türkiye’nin birinci önceliği istihdam sorunudur. Terörün de alt bileşenlerinin altında istihdam sorunu var.’’ dedi.

Şahin, Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlenen, ‘‘Tıbbi Cihaz Ürün Takip Sistemi’’ bilgilendirme toplantısına katıldı.

Burada konuşan Şahin, ‘‘Bugün çok önemsediğim bir konu başlığında bir toplantı düzenleniyor. Bütün toplantılarda söylediğim gibi kim bir kişi fazla istihdam ederse onu kucaklayasım geliyor. Türkiye’nin birinci önceliği istihdam sorunudur. Terörün de alt bileşenlerinin altında istihdam sorunu var. Eğer biz istihdamı sağlıklı bir şekilde yürütüyor olsak, milli gelirimiz kişi başına 15, 20 bin dolar seviyesinde olsa ben inanıyorum ki, terör ve teröristler bu kadar artmaz. Onun için de biz istihdamı mutlak suretle artıracağız.’’ diye konuştu.

Türkiye’ye ilaç takip sistemi ilk geldiğinde ilaçlar takip edileceği için en çok eczacıların tepki gösterdiğine dikkat çeken Şahin, ancak sistemin sağlıklı bir şekilde işlediğini belirtti.

‘‘Benim derdim Türkiye’de üretelim ve Türkiye’de üretilenleri takip edelim’’ diyen Şahin şunları söyledi:

‘‘İlk adımın atıldığı Cumhuriyetin kuruluşundaki bu şehirde, Cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yılında, biz ilk 10 ekonomiye sahip olan ülkeler arasına girmenin mücadelesini vereceksek gerçekten üretimin içerisinde olmamız gerekiyor. Biz ürün üretirsek takip edebiliriz. Onun için ürün takip sistemi kaçınılmaz bir şekilde önemli. Ama bir an önce ürün üretelim sonrada dönüp takip edelim. Samsun aynı zamanda bir sağlık kenti. Sağlık sektörü Türkiye’de çok iyi bir yolda. Yabancıların gelip Türkiye’de tedavi almaları gurur verici bir durum. Emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah biz bu ürün üretimi ve takibi konusunda da başarı yakalarız diye ümit ediyorum.’’

Konuşmaların ardından Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Tıbbi Cihaz Sektörel Hizmetler Daire Başkanı ve Ürün Takip Sistemi Proje Koordinatörü Eren Ünsal, ürün takip sistemi kullanıcı eğitim programı ile ilgili olarak bir sunum gerçekleştirdi.