Milletvekili adaylığım nereden geliyor diye merak ederseniz...

Aileme yardım ettikten sonra simit satarak 30 milyarlık Zonguldak Alaplı’dan fındık bahçesi aldık. Milletvekili adaylığım nereden gelecek diye merak ederseniz, bir gün TV izlerken İstanbul milletvekili Lokman Ayva beyi televizyonda gördüm ve Lokman Beyi araştırdım. Bir saat düşündüm. Benim neyim eksik dedim kendi kendime ve adaylığımı açıkladım. Zonguldak ilinde özel eğitim lisesi yoktu ben de okuyamadım ve bakanlığa dilekçe yazdım. Özel eğitim lisesi açılmasını istedim. Özel eğilim liseleri hep bana çok uzak olan yerlerde vardı. İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa gibi. Girişimlerim sonucu Zonguldak Alaplı Çok Programlı Anadolu Lisesinde özel eğitim sınıfı açıldı, ve bir öğrencimiz var. Ne güzel bir girişim oldu, bir öğrencimiz lise diploması alabilecek bu beni çok mutlu etti. Benim gibi ilkokul diplomasıyla kalmayacak.

Bir gün Zonguldak Ereğli ilçesinde İlk Adımlar Rehabilitasyon merkezine giderken öğretmenim Fatma Yütük benimle özel ilgilenerek iyi bir öğrenci olarak yetiştirdi. Toplumda nasıl davranacağımı, oturmasını kalkmasını öğretti ve daha sonra Ankara’ya getirdi. Kendi imkanlarıyla Sinop milletvekilinin yanını beni getirdi. Şu anki milletvekilimiz Nazım Maviş Beyin yanına getirdi.

Sayın Milletvekilimiz Nazım Maviş Bey beni dinledi ve sende büyük bir yetenek var dedi. Milletvekilimize bir dilekçe yazdım. Dilekçemin konusu Engelli yakınlarına özel sektörde çalışması için yardım istedim. Vekilimiz bana, Levent neden engelli yakınlarının işe girmesini istiyorsun dedi ve ben de kendisine şöyle açıklamada bulundum. “Ağır engelli kardeşlerimiz var, yatağa bağlı yatıyorlar, onların bir tane yakınının özel muameleyi hak ettiklerini sosyal rahatlığı hak ettiklerini düşünüyorum, aynı zamanda da ihtiyaçlarını daha rahat gidermelerini sağlamamız gerekir diye düşünüyorum.” O zaman engellilerden sorumlu milletvekilimizle irtibata geçmemiz gerektiğini anladım. Nazım Maviş Bey benim dilekçemin engellilerden sorumlu milletvekiline verilmesi gerektiğini söyledi ve engellilerden sorumlu milletvekillerini yanına çağırdı. Orhan Erdem ve Lokman Ayva Bey geldiler ve benim dilekçemi kendilerine takdim ettik. Ben bu işin takipçisi olacağım dedi. Sözünü verdi.

LEVENT ŞAHİN