Her güzelliğin bir sırrı vardır - Yeşil Çay

images

Yeşil çay baş ağrısı ve depresyon başta olmak üzere bir çok tedavide kullanılan, tarihi uzunca yıllara dayanan bitkisel bir şifa olarak tanımlanıyor. Günümüz dünyasında ise, kalp rahatsızlığından diş eti hastalığına, erken yaşlılıktan kilo kaybına kadar farklı kulvarlarda, iyileştirici ve onarıcı olarak karşımıza çıkıyor. İnsanlar bir çok hastalığa karşı yeşil çay tüketiyor. Yeşil çay özellikle cilt ve saça birebir faydalı olduğu için insana güzellik kattığı iddaa edilir. Her güzelliğin bir sırrı vardır. Buyurun inceleyelim.

Bir çok sorunun çözümü yeşil çay

İçinde bulunan antioksidanın beraberinde enzimler, amino asitler ve polifenoller benzeri fitokimyasal maddeler barındıran yeşil çay aynı zamanda B vitaminleri, folat, manganez, potasyum, magnezyum ve kafein içeren gayet zengin bir bitkidir. Yapılan incelemeler yeşil çayın kolesterol düşürücü, yaşlanmayı geciktirici ve damar sertliği sorunlarına karşı çözüm odaklı odaklı bir bitki olduğunu kanıtlamıştır.

Kozmetik tüketim.

Yeşil çay ürünlerinin cildinize sağladığı en büyük destek, şüphesiz cilt kanserine karşı koruyucu olmasıdır. İster içerek ister cildinize sürerek, yeşil çaydan fayda görebilirsiniz. Yaşlılığa bağlı olarak yaşanan cilt sorunları, güneş lekeleri veya vücutta oluşan ince lekeler önleme konusunda yeşil çay birebir etki edecektir. Bir çok Kozmetik üründe yeşil çay takviyesi vardır. Genellikle yaşlılık giderici ürünler ve güneşe karşı üretilen Kozmetik ürünlerin içerisinde yeşil çayı görmek mümkün.

Güneşe karşı bir zırh yeşil çay

Yapılan incelemelere göre yeşil çay güneş hasarların minimum seviyeyi çekme konusunda birebir etkili. Yeşil çay UV ışınlarını imha etmekten başka. serbest radikalleri imha ederek güneş hasarlarına karşı bir zırh olur. Bu nedenle genel olarak güneş koruyucuların içerisinde yeşil çay yer almaktadır.

Sizlerde yüzünüzde ve cildinizin güneş gören tüm bölgelerinde sağlık sorunu yaşamamak adına yeşil çay içeren sağlık ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda yaşlanmayı geciktirici olacaktır.

Yaşlılık karşıtı ürünlerin içinde

Herkese olduğundan daha dinç ve çekimi görülmek ister sanıyorum. Bu durumu isimlendirirnek gerekirse genç görükmek diyebilirim. Yaşlanma karşıtı ürünlerin içerisinde bir çok kez yeşil çayın olduğu gözlemlenir. Tabiki böyle ürünlere böyle bitkileri katmadan önce doktorlar uzun bir araştırma yapıyorlar. Yani tarihten bu yana yapılan incelemeler sonucu yeşil çay yaşlanmayı geciktirici ürünlerin arasında yerini almıştır.

Göz altı morluklarına çözüm

Göz altı morluklarına karşı genel olarak K vitamini içeren ürünler kullanılır. Yeşil çayın içerisinde bol miktarda K vitamini bulunmaktadır. Bu nedenle yeşil çayın bir diğer ve önemli faydası göz altı morluklarına çözüm olmasıdır. Sizlerde bu sorundan şikayetçiyseniz, yeşil çay ve yeşil çay ürünlerine başvurabilirsiniz.

Cilt toniği yeşil çay.

Kateşin, yeşil çay polifenollerinde çok fazla bulunan, ve akneye neden olan bakterilere engel olan antibakteriyel özellik içeren bir bitkidir.

Doğal antioksidan ve antibakteriyel özellikleriyle cildinizi akne tarzı istenmeyen görünümlerden korurken, aynı anda cildinize şık ve sağlıklı bir parlaklık kazandırmaya yardımcı olmaktadır.

Siz ve yeşil çay.

Ne kadar tüketiyor olursanız olun. Eğer ki yeşil çay tüketiyor ve faydalanıyorsanız özelliklerinden, makale altına yorum olarak yazmanız rica olunur. Okuyan ve katkı sağlayan herkese şimdiden teşekkür ederim. Sağlıklı ve keyifli forumlar dilerim.

Alzheimer hastalığı, insanlarda en sık görülen nörolojik hastalıklardan biridir. Parkinson hastalığı en sık görülen ikinci nörolojik hastalıktır. parkinson hastalığı beyindeki dopamin üreten nöronların ölümüne neden olan bir hastalık çeşididir. Yeşil çayda bulunan bileşenler, nöronlar üzerinde çeşitli koruyucu etkilere sahiptir ve potansiyel olarak Alzheimer ve Parkinson riskini azaltır.

Yeşil çayın sadece sakinleştirme özelliği yok. Bunun yanı sıra cilde de büyük oranda faydası vardır. Yeşil çay aslında zararı olmayan nadir bitkilerdendir. İçtikçe faydasını görürsünüz.