Eğitim Ücretlerine %20 Artış 25.02.2019

Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği gereğince 2015 yılından bu yana Tıbbi Cihaz Eğitim Sistemi (TCESİS) uygulaması tarafımızdan yürütülmektedir. TCESİS başladığı tarihten bu yana eğitim ve sınav ücretlerinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.4 yılın toplam enflasyon artış oranı %50’ye ulaşmış olduğundan maliyet artışları karşısında TCESİS eğitim ve sınav ücretlerine 01.03.2019 tarihinden itibaren %20 oranında artış yapma zorunluluğu doğmuştur.

Buna göre, ücret artışı uygulamasında eğitim ve sınav bedelinin TCESİS hesaplarına yatırıldığı gün esas alınacak olup 1 Mart 2019 tarihinden önce yapılan ödemeler eski fiyatlar üzerinden; bu tarihten sonra yapılan ödemeler ise yeni fiyatlar üzerinden işleme alınacaktır. Eğitimlerin açılmasında başvuru tarihine bakılmaksızın eğitim ücretlerinin yukarıdaki tarihlere göre uygun ödenip ödenmediğine bakılacaktır.

Uygulamaya geçecek yeni eğitim ve sınav ücreti tutarlarını ücretlendirme kısmında görebilirsiniz

Yeterlilik belgeleri bireyseldir bu sebeple bir firmadan birden çok kişi için başvuru yapılacaksa ödemenin ayrı ayrı ve T.C. kimlik numaraları ile yapılması gerekmektedir. Dekontun açıklama kısmına ilk olarak T.C. kimlik numarası belirtilmelidir. Eğitim ücretini ödemeyen adayların eğitimleri açılmayacaktır.

01.03.2019 Tarihine Kadar Geçerli Eğitim Ücretleri
İlgili Alan Toplam
Sorumlu Müdür 300 ₺
Klinik Destek Elemanı 250 ₺
Satış ve Tanıtım Elemanı 200 ₺

Gerekli şartları taşımanız halinde tüm eğitimi alıp Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan bu üç alana ilişkin yeterlilik belgesi alabilirsiniz.
Bu durumda ödemeniz gereken ücretler:

01.03.2019 Tarihine Kadar Geçerli Eğitim Ücretleri
Birden çok alana başvuru ücretlendirmesi Toplam
Satış ve Tanıtım Elemanı + Klinik Destek Elemanı 300 ₺
Satış ve Tanıtım Elemanı+ Sorumlu Müdür 350 ₺
Klinik ve Destek Elemanı + Sorumlu Müdür 350 ₺
Klinik Destek Elemanı + Sorumlu Müdür + Satış ve Tanıtım Elemanı 400 ₺

*Bu tablo aynı kişinin, aynı tarihte birden çok başvuru yapması durumunda geçerlidir.

Aşağıdaki tablolarda 01.03.2019 tarihinden sonra uygulanacak %20 artış sonrası ödenmesi gereken eğitim bedelleri görülmektedir.

01.03.2019 Tarihinden İtibaren Geçerli Eğitim Ücretleri
İlgili Alan Toplam
Sorumlu Müdür 360 ₺
Klinik Destek Elemanı 300 ₺
Satış ve Tanıtım Elemanı 240 ₺

01.03.2019 Tarihinden İtibaren Geçerli Eğitim Ücretleri
Birden çok alana başvuru ücretlendirmesi Toplam
Satış ve Tanıtım Elemanı + Klinik Destek Elemanı 360 ₺
Satış ve Tanıtım Elemanı+ Sorumlu Müdür 420 ₺
Klinik ve Destek Elemanı + Sorumlu Müdür 420 ₺
Klinik Destek Elemanı + Sorumlu Müdür + Satış ve Tanıtım Elemanı 480 ₺

*Bu tablo aynı kişinin, aynı tarihte birden çok başvuru yapması durumunda geçerlidir.

Eğitimlere ücret ödeme işlemi tamamlandıktan sonra başlanabilmektedir.

Ödeme Yapılacak Banka-Hesap Bilgileri;

*Ödemelerinizi yaparken açıklama olarak ilk önce TC Kimlik Numaranızı mutlaka belirtiniz.

Alıcı İsmi: SEİS ve TÜMDEF Adi Ortaklığı
Halk Bankası Küçükesat Şubesi
IBAN No: TR62 0001 2009 2160 0010 2605 11

Alıcı İsmi: SEİS ve TÜMDEF Adi Ortaklığı
ZİRAAT Bankası Yıldızevler Şubesi
IBAN No: TR72 0001 0009 1970 7443 7650 01

Kaynak: http://tcesis.org/2887-2/