Ben 20.08.1988 doğumlu Levent Şahin. Zonguldak Alaplı’da dünyaya geldim.

Ben 20.08.1988 doğumlu Levent Şahin. Zonguldak Alaplı’da dünyaya geldim. Annemin adı Hava, babamın adı Selahattin’dir. Annem ev hanımı, babam fırın işçisi emeklisidir.

Biz iki kardeşiz, ben ailemin birinci çocuğuyum. Kardeşimin adı Dilek’tir. Ben bebek iken şımarık yerinde duramayan bir çocukmuşum. 1993 yılında Ahmet Zeki Atalay İlkokulu’nda öğretimime başladım okulun ilk günü heyecanlıydım. Heyecanımın sebebi okul çok kalabalıktı. Ben annemin elinden tutup okulu izliyordum. Çok sayıda öğrenci vardı. Bu sebeple heyecanlıydım.

İlk gün sınıfa girince sınıf arkadaşlarımı gördüm ve onlardan çok çekindim. Daha sonra birbirimize alıştık. Öğretmenimizin adı Nejdet ÜNAL’dı. Öğretmenimin de yardımıyla okumayı, yazmayı, toplamayı, çıkartmayı öğrendim. Ortaokulu geçtiğim de bir yandan okuyup bir yandan da simit satarak aileme yardımcı oldum. Bu benim iş hayatımın başlangıcı oldu. 8 sene simit satarak yardımcı olduktan sonra bir gün öğleden sonra hastaneye gittim. Temizlik şirketine başvuru yaptım. Engelli kadrosundan işe alındım. 17.05.2007 tarihinden 2013 tarihine kadar Zonguldak Ereğli Devlet Hastanesi’nde çalıştım. İlk gün tıbbi atık bölümüne verildim. 6 sene çalıştıktan sonra Zonguldak Alaplı Devlet Hastanesi’nde çalışmaya devam ettim.

Hayatımda olmak istediğim milletvekili olmaktı. Bu hayalimi gerçekleştirmek için 2010 seçimlerinde adaylığı düşündüm ve Medya 67 Gazetesi’ne aday olduğumu açıkladım. Hem simitçilik hem de hastanede çalıştığım için tanınan ve sevilen kişiydim. Günümüz Zonguldak Milletvekilimiz Sayın Faruk ÇATIROĞLU başkanımız beni çağırarak haberi okuduğunu benim adıma çok sevindiğini ama bulunduğumuz ilçe küçük olduğu için bir adayın çıkmasını istedi. Bu seferlik kendisi aday olmak istediğini bana da diğer seçimlerde kendisinin yardımcı olacağını söyledi. Ben başkanımızın bu isteğini kabul ederek adaylıktan çekildim.

13.07.2015 tarihinde engelli kurayla hizmetli memur oldum ve ilçemiz Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yeni görevime başladım ve şuan da devam etmekteyim. Ailem benden dürüst çalışkan birisi olmamı istiyor. Ben de engelli kardeşlerimin engelsiz bir hayat yaşaması dürüst ve çalışkan olmalarını istiyorum.