4 bin liralık kanser ilacı çalmak.

Belkide sözün bittiği yerdeyiz. fakat buna rağmen üzerine satır satır yazmaya devam ediyoruz. şimdi bir hırsızlık olayından bahsetmek istiyorum ancak bunun öncesinde vurgulamak istediğim bazı şeyler var. son zamanlarda ana haber bültenlerini sık izleyen insanlar bilir. adanadan bir çok kötü haber gelmekte, kadın cinayetleri, darplar, kuyumcu soygunları ve meydan dayakları. Benim memleketim adanaya çok yakın iller içerisinde. aslında adana insanının iyi insanlar olduğunu söylemek isterim. işte bu yüzden bu haberlerin adanaya yakışmadığını vurgulayarak konuya giriyorum.

Kanser ilacı neden çalınır?

Aslında bir çok cevabı vardır değilmi.kişi çaresizdir kendisi veya bir yakını bu hastalığın pençesine düşmüştür, böyle bir şeyi yapar. çünkü ilacı alacak maddi gücü yoksa yapmak zorundadır. işte olay böyle olsa eminim Türkiye den bir çok iş adamı kişinin bu eylemini duyup yardımlar bile edeektir ama olay malesef öyle değil.

İlaçları satmak için çalmış.

Aslında makale başında söylediğim sözü yansıtan durum budur. bizi sözün bittiği yere getiren durum ancak üzerine satır satır yazmak zorunda kaldığımız durum. illegal yollardan kişilerden ilaç alan insanlara da şaşarım. neyine güvenirsin? hiçmi sormazsın bu ilaçlar nerden gelir? bir yan etki olsa illegal yoldan temin ettiğin şahışmı kurtarırı seni? gerçekten mantık işi insan işi değil bu, olamaz. neyseki zanlı yakalanmış, ve hakettiği cezayı bulacaktır.

Peki nasıl çalmıştı?

hastanenin onkoloji servisinden bir poşetin içine üç kutu yaklaşık 4 bin tl değerindeki ilaçları doldurup elini kolunu sallaya sallaya çıkıyor. peki nasıl yakalandı diyecek olursanız? aynı hastaneye tekrar geliyor ve tekrar poşete dolduruyor ilaçları. çıkışta polis memuru poşette ne olduğunu soruyor ve zanlı kirli çamaşırlarının olduğunu söylüyor. bunun üzerine poşet aranıyor ve hırsız tutuklanıyor.

Sözün bittiği yerden, yazıyorum.

bu haberi okuduğumda çok üzüldüm ve sözün bittiği yere geldiğimizi düşündüm. insanlar neden bu hale düşüyor? işsizlik ne kadar fazla ise suç oranı da o kadar artıyor. ne zaman ekonomisi iyi ve insanları güçlü bir devlet olacağız bilmiyorum. herkesin üzerine düşeni yapmasında fayda var. duyarlı olalım. suça meyilli insanları erken farkedip topluma kazandırma gayreti içinde olalım.

okuyan herkese teşekkür ederim, sağlıklı ve keyifli forumlar dilerim.