3 Kanallı EKG Cihazı Carewell 1103L Teknik Şartnamesi

image

ST00828 3 Kanallı EKG Cihazı Carewell 1103L

3 Kanallı EKG Cihazı

1. Cihazın işletim sistemi ekran mesajları ve menüleri Türkçe olmalıdır.

2. Cihazda Otomatik/Manuel/Ritm analiz kayıt modu bulunmalıdır.

3. Cihaz 63 mm genişlikte rulo ya da Z-katlı kağıda kayıt yapmalıdır.

4. Monitör en az 5,7 inç büyüklükte 320x240 nokta resolüsyonlu LCD tipte olmalı ve üzerinde aynı anda 12 kanal olarak izlenmelidir.

5. Kaydedici 3 kanal, 1 +1 ritim ve 1 kanal formatlarda kayıt yapmalıdır.

6. Cihaz hastanın yaşı ve cinsiyetine bağlı olarak hesaplama ve Türkçe yorumlama yapmalıdır.

7. Cihaz 1 dk süreli DII ritminin kaydını yapmalı ve analiz etmelidir.

8. Cihazda net kayıt alınabilmesi için 25 / 35Hz EMG Filtresi, ADS filtresi ve 50/60Hz şebeke filtresi bulunmalıdır.

9. Kayıt esnasında elektrot temassızlığı oluştuğunda, hangi uç olduğu ekrandan belirtilmelidir.

10. Cihazda sesli QRS senkron uyarısı bulunmalıdır.

11. Cihazda en az 6,25 mm/s, 12,5 mm/s, 25 mm/s, 50 mm/s hız seçenekleri olmalıdır.

12. Cihazda 2,5, 5, 10, 20, Auto (mm/mV) hassasiyet seçenekleri bulunmalıdır.

13. Cihazda 15 hasta kaydının depolanacağı hafıza olmalı ve hafızadaki kayıtlar ekrana çağırılarak yeniden incelenebilmelidir.

14. Hastanın adı, soyadı, yaşı, cinsiyeti, tansiyonu, boyu, kilosu girilmek suretiyle, EKG sinyalleri ile birlikte kağıt üzerine bastırılacaktır.

15. Cihaz elektrot temassızlığında, kağıt bittiğinde ve batarya seviyesi düştüğünde alarm vererek kullanıcıyı uyarmalıdır.

16. Cihazın menüsünde test amaçlı EKG simülatörü bulunmalıdır.

17. Frekans tepkisi 0,05 Hz-150 Hz arasında olmalıdır.

18. Kolay taşınabilmesi için taşıma kulpu olmalıdır.

19. Elektrotların hastaya doğru yerleştirilmesi amacıyla monitör üzerinde Türkçe yardım menüsü izlenebilmelidir.

20. Cihazda USB, RS-232 çıkış portları bulunmalı ve sonradan yazılım alınmak suretiyle cihaz USB üzerinden bilgisayara bağlanarak eş zamanlı 12 kanal EKG izlemesi, detaylı yorum ve arşivleme yapılabilmelidir.

21. Sonradan alınacak yazılım ile bilgisayara atılan veriler PDF’e dönüştürülmek suretiyle mail olarak gönderilebilmelidir.

22. Cihaz 220 V 50 Hz elektrik ve lityum tipte şarjlı bataryası ile çalışmalıdır.