Yalova’da Uyku Bozuklukları Tanı Ve Tedavi Merkezi Açıldı

image

Yalova Devlet Hastanesi ek hizmet binasında Yalova’da bir ilk olan ‘Uyku Bozuklukları Tanı ve Tedavi Merkezi’, düzenlenen törenle açıldı. Merkez, 4 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye başladı.

Yalova Devlet Hastanesi, yapılan girişimlerle yeni bir yatırıma daha kavuştu. Hastane, bu kez uyku bozukluklarını tedavi edecek olan ve şehirde tek olma özelliğini taşıyan Uyku Bozuklukları Tanı ve Tedavi Merkezi’ni hizmete açtı. Merkezin açılışını Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murta Silpagar, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ile Yalova Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hakan Sezen birlikte gerçekleştirdi. Açılış kurdelesini kesen heyet, ardından merkez hakkında Uyku Laboratuarı Sorumlu Hekimi Uzman Doktor Hatice Özusan Kırgın’dan detaylı bilgiler aldı.

Uyku döngüsünün farklı sebeplerle bozulabileceğini söyleyen Kırgın, “Uyku bozuklukları ne kadar ve nasıl uyuduğunuzu etkileyen durumlardır. Alışkanlıklardan sağlık problemlerine kadar uzanan farklı sebepler uyku döngümüzü bozabilmektedir. Bizler de burada bir takım teknolojik cihazlar kullanarak uyku bozukluklarının tedavisinde kullanılan birkaç yöntemi kullanacağız. Uyuyamama hastalığı, uyku apnesi gibi birçok uyku problemine sebep olan hastalıkların tedavisini bu merkezimizde yapacağız. Merkezimiz Yalova’da ilk ve tek olma özelliğini taşıyor. Bu merkez, Türkiye’de sadece belirli hastanelerde bulunuyor” dedi.

Vali Yılmaz da merkezin Yalova için hayırlı olmasını diledi. Öte yandan Vali Yılmaz’a hastalar ise büyük ilgi gösterdi.

http://www.hurriyet.com.tr/yalovada-uyku-bozukluklari-tani-ve-tedavi-merk-40412142