Uykusuz günleri son buldu


(Celil Çağlar ÖZLÜ) #1

HORLAMA ve uykuda nefes durması gibi şikayetlerle İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvuran 54 yaşındaki Mehmet Tokmak sağlığına kavuştu.

Hasta Mehmet Tokmak, 3-4 yıldır süren geceleri nefesinin daralması, kendisini ölecekmiş gibi hissetmesi, aşırı horlama, nefes alamadığı için çırpınarak yataktan kalkma şikayetleriyle Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Uyku Bozukluğu Ünitesi’ndeki testler ve KBB bölümünde geçirdiği cerrahi operasyon sonucunda rahat bir nefese kavuştu.
Yaşadıklarını anlatan Tokmak, “Uyku bana zehir olmuştu. Geceleri uyuyamadığım için de gündüzleri çalışırken sürekli uyukluyordum. Dikkatimi bir iş üzerinde toplayamıyordum. Uykusuz olduğum için de haliyle gergin ve stresli oluyordum. Ailem ve çevremdeki diğer insanlara da yansıyordu bu olumsuzluk. Göğüs hastanesinde Uyku Bozukluğu Ünitesi’nin olduğunu öğrenince buraya başvurdum. Burada ben uyku halindeyken çeşitli testler yapıldı. Aynı zamanda KBB Uzmanı Dr. Sinan Başoğlu da beni muayene etti ve ameliyat olmamı önerdi. Yıllardır çektiğim eziyet bitti. Yeni bir hayata başlamış gibiyim” dedi.