Ultrasonik Nebülizatör Laica MD6026 Su İle Kullanılır Mı?

Solunum yolları tedavisinde hem hastaya ilaç vermek hem de bronşları rahatlatmak için nebülizatör adı verilen cihazlar kullanılır. Bu cihazlar sıvı haldeki ilaçları buhar yoluyla hastaya iletirler. Nebülizatör cihazları, ultrasonik ve kompresörlü olmak üzere ikiye ayrılır. Kompresörlü nebülizatörde ilaç hastaya basınçlı hava ile verilmektedir. Ultrasonik nebülizatörde ise bu işlemi ses dalgaları ile yapar.

Ultrasonik nebülizatör cihazlar su ile kullanılabilen cihazlardır. Bu cihazların geniş su hazneleri vardır ve suyu buhar haline getirerek hastaya iletilmesini sağlarlar.

Ultrasonik Nebülizatör Laica MD6026 Su İle Kullanılır Mı?

Laica MD6026 bronşit yolundaki hastalıkları tedavi etmek amacıyla ve solunum yollarını nemlendirmek amacıyla üretilmiştir. Ultrasonik bir cihazdır. Doktor tavsiyesi ile kullanımına başlanabilir.

Cihaz, yetişkin ve pediyatrik maske, ayarlanabilir ara bağlantı hortumu, ilaç kabı ve hortumu ile birlikte gelmektedir.

Her nebülizatör cihazı gibi bu cihazın da kullanımı doktor kontrolünde olmalıdır. Cihaz kesinlikle susuz çalıştırılmamalıdır. Su haznesi küçük olduğu için akıllarda soru işareti yaratabilir ancak bu cihaz mutlaka su ile kullanılmalıdır.

Cihaz sadece nemlendirmek amacıyla kullanılıyorsa su haznesinde bulunan kırmızı çizgi üst sınırdır, bu çizgiye kadar su konulmalıdır. İlaç alımında da bu kısma uygun şekilde ilaç kabını koyarak cihaz kullanılmalıdır.

Haznenin içerisine en fazla 10ml olacak şekilde ilaç konulmalıdır ve cihaz çalıştırılırken yerinden sarsılmamalıdır.