Tüp Demeti Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Kalite Özellikleri

• Maddi açıdan bakılırsa tüp demeti galvaniz kaplama mı yoksa boyalı mı olması gerekir?
    – Galvaniz kaplama ekstra maliyet gerektirir, boyalı olanlar daha uygun fiyatlıdır.

• Manifold (boru) sistemi ihtiyacınıza uygun mu?
    – Ülkemizde hala klasik manifold sistemi kullanılmaktadır.
    – Yeni geliştirilen manifold sistemleri sayesinde her tüp ana dağıtım borusuna müstakil olarak bağlanmaktadır. Bu sistemin sağladığı avantajlar vardır:
    — Avantaj 1) Özellikle Karbondioksit tüp demetlerinde, tüpten tüpe aktarmalı boru sisteminin sakıncaları vardır. Her tüpe ayrı giden borulu manifold sistemi kullanıldığında bu sakıncalar ortadan kalkmaktadır.
    — Avantaj 2) Ana dağıtım borusundan her tüpe ayrı bağlantı, daha hızlı dolum yapmanızı sağlar. Pompanız zorlanmaz. Tüketiciler açısından da daha verimli gaz akışı sağlar.
    — Avantaj 3) Yeni manifold sistemi sayesinde her tüpe ayrı normal vana takılabilir ve böylece tüp demeti içindeki istediğiniz sayıda tüpe dolum yapma imkanına sahip olursunuz.

• Özellikle karbondioksit ve karışım gazları içeren tüp demetlerinde sifon kullanmak gerekir.

• Tüp demetinde tanıtım plakası olur. Bu plakada üretici firmanın bilgileri bulunması gerekir.

• Tüp demetinin rengini istediğiniz şekilde seçebilirsiniz.

• Tüp demetinde kaç tüp olur?
    – Avrupa’da işletme masraflarını azaltmak için genellikle 16 tüplük demetler yaygınlaşmıştır. 12li veya 16lı tüp demetleri üretmek mümkündür.

3 Beğeni