Taklit parfümler gibi kalıcı değil artık, yanılgının izleri.

(Ali Ciftci) #1

Dostluklar vardır; kırılmaz, aşınmaz, ışığı tebessüm. Dostluklar vardır; paranın kirli yüzü, suretsiz, karanlığı tecessüm. Bilmem anlıyormusunuz beni?

Ne kadarda doğal bir şey; insanın seçim yaparken yanılması. Sesini dinleyerek aldığım karpuzun, çürük çıkması kadar bile üzmüyor artık beni. Sıkmıyorum kendimi ve kafama takmıyorum. Altını cizip değer veren, üstünü cizip değerini bildirir diyorum. Taklit parfümler gibi kalıcı değil artık, yanılgının izleri, seziyorum.

Bir insana güvenmek; ağzına kadar dolmuş bir otobüste, 35 durak gitmek kadar zor geliyor artık. Ve ne kadar az güvenirsem, o kadar az zarar gördüğümü hissediyorum. Çok kibar davranan, cok kaba üzülür derim zaten. Sizce de haklı sayılmazmıyım? Dinliyorum.

Genel sağlık sorunu bence; kötü bir dost. Temel temizlikler kadar yoğun temizlenmeli kalp, onlara karşı. Röntgeni çekilip odanın duvarına asılmalı ve her bakıldığın da bir ders alınmalı. Ama ne kadar da doğal bir şey; insanın seçim yaparken yanılması. Bu unutulmamalı.

Not Mümkün olduğu kadar duru ve akıcı bir dil kullandım. Umarım okumaktan keyif almışsınızdır. Herkese sağlıklı ve keyifli forumlar dilerim.

Ali ÇİFTÇİ