Sigara bırakma da yardımcı bitkiler

Merhaba

Bir çok kişinin bir hevesle başlayıp bin pişmanlıkla devam ettirdiği bir alışkanlık sigara. Bu makalede sizler için, sigara bırakma konusunda yardımcı bitkileri araştıracağız.

Kaygan Karaağaç

Nefes açma, boğaz ağrısı ve öksürük giderme gibi durumlar da size faydalı olacaktır. Genellikle sigaranın neden olduğu sorunlardır bunlar.

Nane

Nanenin içinde bulunan mentol, nikotin ihtiyacını bastırabilir. Nane çayı ve nane şekeri sigarayı bırakan herkese tavsiye edilir.

Karanfil çayı

Prof. Dr. Erdem Yeşilada, karanfil çayının içimini kolaylaştırmak için tarçın kabuğu ile birlikte hazırlanmış karışımına melisa yaprağı ilave edilerek günde 3-4 defa bardak içilebileceğini belirtiyor.

Zencefil

Zencefil sigara içmek için duyduğunuz ihtiyacı bastırır ve meyankökü gibi güçlü aromasıyla sizi rahatlatır. Sigara içmemeniz için kafanızın sürekli sigaraya kaymasını önler.

Sağlıkcakla kalın. Keyifli forumlar.

Sigara içmek sağlığınızı tehdit eden en kötü alışkanlıklardan bir tanesi olmasına rağmen bir bağımlılıktır. Bu bağımlılığın sebebi ise nikotin ve içinde bulunan, her gün sigara içmeye devam etmenize, hayatınızı değiştirmenize neden olan kanserojen maddelerdir. Yukarıda belirtilen bitkilere ek olarak meyankökü de sigarayı bırakma da yardımcı olacaktır. Meyankökü yüzyıllardır tütün yerine kullanılmıştır. Meyankökünü çiğnemek sizi rahatlatır, gevşetir, fiziksel ve psikolojik rahatlama sağlar ve içindeki maddeler yalnızca sigara krizlerinin etkilerini azaltmakla kalmaz aynı zamanda cilt kanserinin de önüne geçer.

Sigarayı bırakmak için öncelikle gerçekten istekli olmak gerekir. Hiçbir şekilde bırakmak istemeyip, ilaçlardan veya bitkilerden fayda beklemenin bir etkisi olmayacaktır. Kesin karar verdikten sonra bırakmaya yardımcı olarak bitkilere başvurmak hem süreci kısaltacak hem de bitkilerin tesir ettiği etkiyi artıracaktır.