Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TİTCK Talepleri Hakkında 24.12.2020

Değerli Üyemiz,

Paydaşımız İSEK – İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi tarafından tarafımıza iletilen paylaşımda; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Ek’teki yazı ile kapsamlı yeni bir çalışma çerçevesinde tıbbi cihaz sektörünün ihtiyaç duyduğu testlerin ve laboratuvar/test merkezi ihtiyaçlarının güncel bir envanteri talep edilmekte olduğu belirtilmiştir.

Bu çerçevede, belirli tıbbi cihaz alt gruplarına yönelik olarak ayrıştırılmış ve detaylandırılmış olarak (Ortopedi, Dijital Sağlık, IVD, Rehabilitasyon Teknolojileri, Tek Kullanımlık Ürünler, Hastane Ekipmanları…), kısa bilgi notlarının ilk etapta oluşturulması planlanmaktadır; daha sonra ilgili Bakanlıklar ile detaylı planlama ve fizibilite çalışmalarına geçilecektir.

Bu önemli konuda paydaşları olarak bizlerin (üye dernek ve firmalarımızın) tecrübeleri ve elimizdeki dokümanları derlememiz, paylaşmamız rica edilmektedir.

Konuyla ilgili EK teki liste ya da yeni başka alt başlıklar için katkı vermek isteyen üyelerimizin 25.12.2020 tarihine kadar tumdef@tumdef.org e-mail adresine göndermelerini rica ederiz.

Sektörel Faaliyetler İle İlgili Görüşler.pdf (379 KB)