SAĞLIKTAN DEMOKRASİYE TAM DESTEK

Bolu’da kamuya ait sağlık kuruluşlarında yataklı tedavi gören hasta ve hasta yakınları ile evde bakım sağlık hizmetinden yararlanan toplam 107 vatandaş, Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin sağladığı ulaşım ve sağlık hizmeti sayesinde Anayasa değişikliği halk oylamasında vatandaşlık görevlerini yerine getirip sandık başına giderek oy kullandı.

Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Sağlık Bakanlığı talimatı ile gerçekleştirdiği çalışmada, bünyesindeki sağlık kuruluşlarında yataklı tedavi gören hastalar ve refakatçiler yanı sıra Evde Bakım Sağlık Hizmetleri’nden yararlanan hastaların Anayasa değişikliği halk oylamasında oy kullanmalarını sağlamak üzere Pazar günü oy kullanma süresi boyunca çalışma gerçekleştirdi.

HASTALAR, AMBULANS VE ARAÇLARLA SAĞLIK PERSONELLERİ REFEKATİNDE OY KULLANACAKLARI SANDIKLARA TAŞINDI

Genel sekreterliğe bağlı, İzzet Baysal Devlet Hastanesi, AİBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gerede İlçe Devlet Hastanesi ile Mudurnu İlçe Devlet Hastanesi’nde yataklı tedavi gören hasta ve hasta yakınları ile evde bakım sağlık hizmetinden yararlanan hastalar, ambulanslar ve tahsis edilen araçlarla oy kullanacakları sandıklara taşındı.