Sağlık Bakanlığı “I. Acil Ambulans Hizmetleri Çalıştayı” Düzenliyor

Sağlık Bakanlığı, KKTC genelinde acil durumlarda kullanılmakta olan tüm ambulansların daha etkin ve verimli olabilmesinin sağlanması amacı ile “I. Acil Ambulans Hizmetleri Çalıştayı“ düzenliyor.

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu’nun da katılacağı çalıştay, yarın Girne Amerikan Üniversitesi – Millenium Senato Kongre Merkezi’nde saat 9.30’da başlayacak.

Ani gelişen ve hayatı tehdit eden acil durumlarda doğru ve zamanında yapılan müdahalenin hayat kurtardığı bilinmektedir. Bu nedenle yaşanan ve yaşanabilecek olası gecikmelerin telafisi mümkün olmayan olumsuz sonuçlara neden olmaması için söz konu çalıştay ülke sağlığına oldukça yarar sağlayacaktır.

KKTC Acil Ambulans hizmetlerinin işleyiş ve denetlenmesinin ülkemiz şartlarına göre düzenlenmesi ve modernize edilerek daha çağdaş bir hale getirilmesi amacıyla düzenlenen çalıştay devlet ve özel hastaneler ile birlikte tek çatı altında ambulans hizmeti verilmesi açısından önem arz etmektedir.

Çalıştayda, dünden bugüne KKTC Acil Ambulans Hizmetleri, eksikliklerimiz ve hizmetlerimizin daha etkin ve verimli olması için yapılması gerekenler konusunda konuyla ilgili paydaşlar ile görüş, öneri ve fikir alışverişi yapılacaktır.

Daha etkin ve daha iyi hizmet verilebilmesi amacıyla, KKTC Acil Ambulans Hizmetlerinin örgütlenmesi ve işleyişine ilişkin gerekli mevzuat çalışmalarının başlatılması murat edilmektedir.

http://www.brtk.net/saglik-bakanligi-i-acil-ambulans-hizmetleri-calistayi-duzenliyor/