Pozisyon Aldıran Havalı Yatak Sinaps SNS 8000 T Teknik Şartnamesi

POZİSYON ALDIRAN HAVALI YATAK TEKNİK ŞARTNAMESİ

 1. Sistem Low Air Loss + Rotasyonel terapi yöntemiyle çalışabilmelidir.

 2. Sistem 220 V ± % 10 ve 50/60 Hz şehir elektrik şebekesi ile çalışabilmelidir.

 3. Sistem en az 200 kg hasta ağırlığına kadar kullanıma uygun yapıda olmalıdır ve bu sayede obez hastalarda da kullanılabilmelidir.

 4. Hasta yatak üzerindeyken, yatak şişebilmelidir. Yatak şiltesi hastayı sağ, orta ve sol pozisyonda konumlandırma yapabilir özellikte olmalıdır.

 5. Ayrıca hastaya pozisyon aldırmak istenmediği takdirde fonksiyon kapatılabilmeli ve sadece sistemin orta kısmı hareketli olarak çalışabilmelidir ve bu özellikler birbirinden bağımsız olmalıdır.

 6. Motor üzerinde en az 5 adet çıkış ve yatak üzerinde en az 5 giriş bulunmalı ve bu sayede şilte üzerindeki hücreler birbirinden bağımsız olarak çalışmalı ve hastaya pozisyon aldırabilmelidir.

 7. Motor üzerinde statik veya A+B+C yatak dönüşüm sistemini devreye sokacak bir donanım olmalı ve bu sayede hem koruyucu hem de oluşmuş 1 ve 4 evre yatak yaralarının tedavisinde de kullanılmalıdır.

 8. Yatak üzerinde hasta pozisyonda iken veya statik durumdayken acil durumda kullanılmak için en az iki adet CPR mekanizması olmalıdır.

 9. Yatağın üst örtüsü (cover) fermuar yardımı ile tamamen ayrılabilmelidir.

 10. Yatağın hava hücreleri ve örtüsü dezenfektanlardan, idrar ve dışkıdan etkilenmemelidir. Kolaylıkla temizlenmelidir. Çarşafı 30 derecede elde veya çamaşır makinesinde yıkanabilmelidir ve sıvı geçirmez, tek taraflı hava geçirgen özelliğinde olmalıdır.

 11. Yatak hücreleri üzerinde ventilasyon sistemi olmalı ve bu sayede yatış yüzeyine hava akışı sağlamalıdır.

 12. Sistem imalat ve montaj hatalarına karşı 2 yıl garantili olmalıdır. Garanti bitiminden itibaren 10 yıl ücreti karşılığında yedek parça sağlama garantisi taahhüt edilmelidir.

 13. Sistem TSE, CE, TUV, ISO belgelerinden en az birine sahip olmalıdır.

1 Beğeni