Nijerya Ülke Günü ve Yatırım Fırsatları Semineri 05.11.2020

Sayın Üyemiz;

NİJERYA ÜLKE GÜNÜ & YATIRIM FIRSATLARI

SEMİNERİ

5 Kasım 2020, Perşembe (Online Etkinlik)

İstanbul Sanayi Odası AB ve Uluslararası İlişkiler Şubesinden tarafımıza ulaşan bilgilendrme Emaili de Nijerya, yaklaşık 443 milyar Dolar Gayrisafi Yurtiçi Hasılatı ile Afrika’nın en büyük ekonomisini, aynı zamanda 206 milyonluk nüfusuyla Afrika’nın en büyük pazarını oluşturmaktadır. Birleşmiş Milletler Nüfus Projeksiyonlarına göre, 2050 yılında dünyanın en kalabalık üçüncü ülkesi olması beklenen Nijerya’nın kalkınma potansiyeli ve coğrafi konumu ile Batı Afrika’nın parlayan yıldızı olmaya aday olduğu görülmektedir. Ayrıca, ülkede Türk ürünlerine yönelik yüksek kalite ve uygun fiyat algısı hakim olduğundan bahsedilmiştir.

Bu kapsamda, kıtanın en büyük pazarı ve Batı Afrika’nın lojistik merkezi konumundaki Nijerya pazarı hakkında firmalarımızı bilgilendirmek üzere, 5 Kasım 2020 Perşembe Günü 14:30 - 16:00 saatleri arasında, Zoom uygulaması üzerinden "Nijerya Ülke Günü & Yatırım Fırsatları konulu bir seminer düzenlenecektir.

Seminerde üyelerimize, Nijerya’nın ekonomik durumu, dış ticareti, pazar yapısı, yatırım ve iş fırsatları, iş kültüründe dikkat edilmesi gereken konular ve Türk firmalarının bu ülkedeki deneyimleri aktarılacaktır.

Etkinliğin detaylarını öğrenmek ve kayıt yaptırmak için lütfen tıklayınız. https://eoda.iso.org.tr/Seminer/SeminerListesi?Kodu=AIA1220

Zoom linkleri etkinlikten 1 gün önce kayıt esnasında kullanılan e-posta adreslerine gönderilecektir.