Müzik ruhun gıdası mı?

Merhaba.

Yorgunluk ve aşırı strese iyi gelen , bir nebze de olsa insanı ruhen dinlendiren bir etkinlik müzik dinlemek ve müzik icra etmek.

Hemen hemen her tür ruh haline hitap eden bir müzik tarzı vardır. Hislerimizi nasıl anlatacağımızı bilmediğimiz bir an da, bir ses bir frekans duyulur ve bizim yerimize her şeyi anlatır. Bu gerçekten psikolojik bir rahatlık ve ruhun gıdası.

Müzik dinlemenin yanı sıra icra etmenin ve müzisyenliğin insana katan bazı yönlerini anlatmak isterim. En azından bana kattıklarını dile getirebilirim.

Yoğun tempolu ve yorucu bir günün ardından elime gitarı alıp iki akor bir ritim çalmak bütün sinirlerimi yumuşatıyor. Müzik icra ederken öfkeli olamıyorum. Ancak öfke ile üretilen müzik tarzları da vardır.

Yaşam telaşı herkes için vardır. Bu gün neredeyim, yarın nerede olacağım gibi sorular, bizi psikolojikmen çok yıpratıyor. Ancak enstrümanımın başına geçtiğim an bunların hiç biri aklımı meşgul etmiyor. Hayatın sert sularından farklı bir yerde buluyorum kendimi.

Kendinizi bir şekil de ifade etmek, içimizdeki sıkıntıları şarkılar yoluyla dışarı atmak, bağıra bağıra şarkı söylemek sahiden insanı deşarj ediyor.

Müzik dinlemek ruhun gıdasıdır evet, ancak bu gıdanın aşcısı olmak, bambaşkadır.

Müzikli sağlıklı ve keyifli forumlar :slight_smile: