Monitörlü Defibrilatör Bexen Reanibex 800 Teknik Şartnamesi

defibrilatör

ST04645 Monitörlü Defibrilatör Bexen Reanibex 800

Monitörlü Defibrilatör Teknik Şartnamesi

 1. Cihaz düşük enerjide yüksek akım verebilen recti linear bifazik veya trunkated exponensiyonel teknolojiye sahip olmalı ve doku harabiyetini önlemek için bifazik recti linear veya trunkated exponensiyonel dalga şeklini kullanmalıdır.

 2. Cihazda Türkçe menü ve Türkçe sesli yönlendirme bulunmalıdır.

 3. Cihazda Türkçe sesli CPR yardım(feedback) özelliği bulunmalıdır. Cihaz en az manuel defibrilatör modu,

 4. AED modu, senkron modu ve monitör modu kullanılarak çalışabilmelidir. Cihaz CPR esnasında uygulanan göğüs kompresyon hızını gerçek zamanlı geri bildirimini yapabilmeli ve ekranda hız sıkalası şeklinde gösterebilmelidir.

 5. Cihaz yetişkin ve çocuklar için kullanıma uygun en az 8,4 inch 800X600 piksel renkli LCD ekrana sahip

 6. olmalıdır ve en az 3 kanal dalga formu, Hasta tipi, Filtre, batarya güç indikatörü, uyarı mesajları, tarih saat, Cihaz açılış zaman sayacı, alarm mesajları izlenebilmelidir. Opsiyonel olarak SpO2, NIBP, Sıcaklık, EtcO2, 2X IBP Değer ve dalga formları izlenebilmelidir.

 7. Cihaz ekranında en az 2 Kanal EKG dalga formu, hasta tipi, filtreleme, batarya güç indikatörü, uyarı mesajları, tarih-saat, cihaz açılış zaman sayacı, alarm mesajı görüntülenebilmelidir.

 8. Cihazda istenildiğinde opsiyon olarak eklenebilir kablosuz veri aktarımı bulunmalıdır bu sayede hasta bilgileri data menager programı ile PC üzerinden de depolanabilir, takip edilebilir ve internet üzerinden aktarılabilir olmalıdır.

 9. Cihazda defibrilasyon kaşıklar üzerinden yapıldığı gibi ayrıca hastaya yapıştırılan tek kullanımlık elektrotlarla da yapılabilmelidir. Cihaz hem pediatrik, hem de yetişkin elektrod kullanımına uygun olmalıdır.

 10. Cihazda kullanılan harici kaşıklar hem pediatrik için hem de yetişkin için de olmalıdır.

 11. Cihaz taşınabilir en fazla 7,5 Kg ağırlığında olmalıdır.

 12. IPX4 sınıfında su geçirmezlik özelliğine sahip olmalıdır. 0-45 derece arasında çalışabilmelidir.

 13. Cihazda veri kayıtlarının harici bir cihaza aktarılmasına olanak sağlamak için Compact flash card slot özelliği bulunmalıdır.

 14. Standart olarak Masimo SpO2 Modül , NIBP Modül, Pacemaker fonksiyonu bulunmalıdır.

 15. Cihaz defibrilasyon enerjisi yetişkin ve pediatrik hastalar için

 16. Manuel modda 1-10, 15, 20, 30, 50, 70, 100, 125, 150, 175, 200, 250, 300, 360 joule olmalıdır

 17. AED Modda 150, 175, 200, 250, 300, 360 joule olarak ayarlayabilmeli ve seçilen enerji cihaz ekranından görüntülenebilmelidir.

 18. Otomatik ped algılama mod seçimlerinde ve açılış esnasında devreye girmelidir.

 19. Cihaz üzerinde enerji seçimi otomatik ve manuel modda ön panel düğmeleri kullanılarak enerji seçimi yapılabilmelidir. Kaşıklar üzerinde şarjın sorunsuzca dolduğu gösteren yeşil, sorun olduğunu gösteren kırmışı led ışık olmalıdır. Yazıcı çıktısı kaşıklar üzerinde bulunan tuş yardımı ilede alınabilmelidir.

 20. Cihazın Şarj dolum süreleri; tam şarjlı iken en az 200 joule ve altı 5 Saniye içerisinde (Tam dolu batarya ile) ve 360 joule ve altı 7 Saniye içerisinde (Tam dolu batarya ile) şarjı dolmalı şoklamaya hazır olmalıdır.

 21. Cihazın şarj bekletme süresi minimum 1 dk olmalıdır. (Demo sırasında test edilmelidir)

 22. Cihaz menüsünde önceden tanımlanmış en az 30 adet olay dizini bulunmalıdır.

 23. Cihazın EKG modül özellikleri;

 24. 1000 Hz örnekleme frekansı

 25. İzlenebilir en az 3 kanal EKG dalga formu

 26. Main filter 50-60 Hz kaydedici filtresi 0.67-40 Hz arasında olmalıdır

 27. EKG genliği 2,5, 5, 10, 20, 40 mm/mV değerlerinde olmalıdır.

 28. Cihazın hasta empedans Aralığı 15-300Ω ohm arasında olmalıdır.

 29. Cihazda EKG monitorizasyonunda 30-300 bpm arasında kalp atım hızı izlenebilmelidir.

 30. Cihazda göğüs kompresyonundan kaynaklanan artifactları minimize edilebilmesi ve EKG dalga formlarının filtre edilmesine olanak sağlanmalıdır.

 31. Defibrilatör cihazında termal kayıt prensibi ile çalışan 50 mm genişlikte standart 2 kanal çıktı basabilen ve 10, 25,50 mm/saniye kayıt yapabilen termal dâhili bir kaydedici bulunmalıdır.

 32. Cihazın kayıt edicisi en az 100 aktive edilen olayı kaydedebilmelidir ve otomatik vaka kayıt çıktısı alabilmelidir. Opsiyon el olarak 100mm 3 kanal EKG çıktısı basabilen dahili yazıcı modülü bağlanabilmelidir.

 33. Cihazda çalışması sırasında rapor ve olaylar aşağıdaki formatlarda kaydedilebilmelidir veya en az 3 (üç) parametre gelişmiş test menüsü olmalıdır.

 34. Özet format; tarih ve saat, rapor saatinin başlangıç zamanı, en son olayın kaydedildiği zaman, toplam yapılan şok sayısı ve sistem seri numarası bulunmalıdır.

 35. Defibrilasyon olay formatında; Şoktan önce ve sonra olmak üzere ayrı ayrı olmalıdır. Bu formatta şoktan önce ve şoktan sonra EKG kayıtları alınmalıdır. Ayrıca şoktan önceki kayıtta seçilen EKG lead, boyutu, seçilen enerji seviyesi verilen enerji (J) ,defibrilatör empedansı bulunmalıdır. Cihazda opsiyonel SpO2 monitörizasyona ait parametlerde şoktan önceki kayıtta bulunmalıdır.

 36. Kalp atımı hızı alarm aktive formatı: Alarm olmadan önceki EKG, EKG leadi, EKG boyutu, Kalp atım hızı, alarm gerçekleşme zamanı ve tarih bulunmalıdır.

 37. Cihazın özet rapor fonksiyonunda hastanın geçmiş EKG datalarının özetlenmesi, kullanılan EKG leadleri, gerçekleşen olay zamanlamaları, tarih ve saat bulunduğu format baskı alınabilmelidir.

 38. Cihaz 220 volt şehir şebeke elektriği ile çalışabilmeli ve şarj edilebilir 12 Volt dâhili bir bataryaya sahip olmalıdır. Mobil araç üzerinden şarj edilebilmelidir.

 39. Cihaz üzerinde test indikatörü görevini gören dâhili ikinci bir mini LCD ekran bulunmalıdır bu ekran cihaz kapalı olsa dahi kullanıma hazır, batarya şarj oluyor, batarya düşük, batarya takılı değil, cihaz ve modüllerde sorun var ile ilgili farklı ikon işaretleriyle cihazın genel durumu hakkında sürekli bilgi vermelidir. (Demo sırasında test edilmelidir)

 40. Cihaz sistem menüsünden sistem testi, sıcaklık bildirimi, sesli kayıt testi, yazıcı testi, hasta modülü testi, pacemaker testi, defibratör testi, Spo2 modül testi, Kaprografi Modülü testi, Bluetooth testi, IBP modül testi gibi parametreler test edilmelidir.

 41. Cihaz üzerinde ikinci batarya yuvası standart olarak bulunmalı, istenildiğinde ikinci batarya alınarak 2(iki) batarya ile çalışabilmelidir.

 42. Opsiyonel olarak istenildiğinde;

 • ISI Modül (En az iki kanal)

 • EtCo2 Modül

 • 2X IBP Modül

 • 12 LEAD EKG modül özellikleri eklenebilmelidir.

 • 106 mm genişliğinde çıktı verebilen termal printer eklenebilmelidir.

 • İkinci batarya eklenebilmelidir.