Mekanik Ventilatör Solunum Devresi Foras Isıtıcılı Yenidoğan FIS 638

Foras Isıtıcılı Yenidoğan FIS 638 Mekanik Ventilatör Solunum Devresi Yenidoğan için tasarlanmıştır. Spiral şeklinde dış yapısı sayesinde dayanaklıdır ve hareketi kolaylaştırır. İç yüzeyi düz yapıdadır. Kaliteli ve uygun maliyetli üründür.

Isıtıcılı Devreler, uzun süreli ventilasyon uygulanacak hastalarda kuru ve soğuk solunum gazları kullanılması sonucu oluşan akciğer ve solunum yolu hasarlarından kaçınmak için kullanılır. Isıtıcılı solunum devresi kullanıldığında hasta yeterli sıvı düzeyini korumuş olur.

Sarmal yapısı sayesinde, klasik ısıtmalı solunum devrelerine kıyasla daha eşit bir solunum gazı ısıtmasına olanak sağlar.

Solunum Devresi Bağlanırken Dikkat edilmesi gerekenler;

Parçaların takıldıkları yere iyi oturduğundan emin olunmalıdır. Parçaların üzerinde her hangi bir deformasyon olduğunda kırılma, kıvrılma ve benzeri mutlaka hemen yenisi ile değiştirilmesi gereklidir. Her ihtimale karşı tabi ki yeni bir solunum devresi yedek bulundurulmalıdır.

Solunum Devresi değiştirildiğinde cihaz üzerinden kalibrasyonu yapılmalıdır. Bunu yapmanızdaki amaç cihaz yeni solunum devresini tanır ve hastaya gönderilen hava devreden geçerken basınç ve akış kaybı yaşanmaz…

3 Beğeni