Mekanik Ventilatör Solunum Devresi Covidien DAR Çift Kollu ADT

Mekanik Ventilatör Solunum Devresi Covidien DAR Çift Kollu ADT

Covidien DAR Çift Kollu ADT solunum devreleri evde bakım amacıyla kullanılan ve taşınabilir venilatör kullanan hastalarda ventilasyon desteğini sağlamak amacıyla yetişkin hastalar için tasarlanmıştır. Devrenin üzerinde bulunan Ekshalasyon valfi PEEP ile ventilasyon yapmak için uygundur.
Covidien devreler temiz/steril şekilde kullanıma hazır olarak sunulmaktadır ürün tek hastada tek kullanımlık bir üründür. Sağlıklı kullanım için 15 günde bir değiştirilmesi önerilir. Ayrıca devreler hasta açısından biyolojik uyumsuzluk ve enfeksiyon riski açısından sterilizasyona uygun değildir.
Ürün polietilen malzemeden üretilmiş olup lateks yada DEHP içermemesi nedeni ile hafif ve esnek bir yapıya sahiptir. Devre üzerindeki konnektörler doğru gaz akışı ve sızmayı önlemek için hortuma direk olarak kaynatılmıştır.
Devrenin iç yüzeyi düz, dış yüzeyi helezon bir yapıdadır. Bu özelliği sayesinde ezilmeye karşı dirençlidir ve ventilasyonun yarıda kalma riski ortadan kalkmaktadır. İçinin düz yapısı bakterilerin bir yerde toplanarak birikmesini engeller.Hortum şeffaf olduğu için sürekli izlenebilir niteliktedir.
Covidien çift kollu devreler hastadan çıkan (ekshalasyon) havayı cihazın ölçebilmesini sağlar.
Covidien DAR Çift Kollu ADT solunum devreleri Puritan Bennett 540 ve 560 mekanik ventilatör, Airox Legendair ve Supportair cihazlarla uyumludur.

Ürün Ölçüleri
Hortum Çapı : 22 mm
Hortum Uzunluğu : 180 cm

1 Beğeni