Fototerapi Cihazı Elektro-mag M 304 Teknik Şartnamesi

image

Fototerapi Cihazı Teknik Şartnamesi

 1. Cihaz, hastane ve doğumevlerinin yeni doğan servislerinde oda koşullarında çalışacaktır.

 2. Cihaz, aydınlatma ünitesi ve bu üniteyi taşıyan hareketli stant olmak üzere iki bölümden oluşacaktır.

 3. Cihazın aydınlatma ünitesi gövdesi DKP sacdan imal edilmiş olacak ve toz boya ile kaplanacaktır. Taşıyıcı standın hareketli ayağı paslanmaz çelikten imal edilecek ve stant fırın boya ile boyalı olacaktır.

 4. Cihazdaki aydınlatma ünitesi, taşıyıcı stant üzerine monte edilmiş olacak ve gerektiğinde kolaylıkla demonte edilecektir. Ünitenin ebatları (genişlik x yükseklik x derinlik) 65 x 13,5 x 32 cm olacaktır. (Bu ölçülere ön panodaki kontrol anahtarları da dahildir).

 5. Cihazdaki aydınlatma ünitesi yatay eksene göre (öne ve arkaya) 360 derece, dikey eksene göre (sağa ve sola) 60 derece döndürülebilecek gerektiğinde dikey eksen üzerinde yukarı aşağı hareket ettirilebilecektir.

 6. Cihazın aydınlatma ünitesi üzerinde 24 saat programlanabilen kesintisiz bir dijital timer olacak ve bununla terapi ve bekleme süreleri programlanabilecektir.

 7. Cihazın ön panosunda bir zaman sayacı olacak ve bu sayaç vasıtasıyla lamba çalışma süresi (lamba ömrü) kontrol edilecektir.

 8. Cihazda terapi işlemini yapan 11 adet, toplam 11 W gücünde mavi ışık veren LED lamba bulunacaktır.

 9. Cihazın toplam dış ölçüleri (taşıyıcı stant dahil) (genişlik x yükseklik x derinlik) 78 x 200 x 60 cm olacaktır.

 10. Cihazdaki terapi aydınlatma lambaları dışarıdan gelecek darbe ve etkilere karşı pleksiglas şeffaf bir levhayla korunmuş olacaktır.

 11. Cihazdaki taşıyıcı stantta 4 adet tekerlek olacak ve bu tekerlekler vertikal eksenlerinde 360 derece dönebilecektir.

 12. Cihazın güç kaynağı 220 V, 50 Hz, kurulu güç 100 W olacaktır.

 13. Cihazın üzerinde sökülmeyecek ve silinmeyecek şekilde takılmış olan etiket üzerinde bulunan seri numaralarına göre garanti verilecektir. Ayrıca bu garanti sözleşmesi ile ücreti mukabilinde 5 yıllık bakım, servis ve yedek parça temini de garanti edilecektir.

 14. Cihaz; nakliyeye uygun, hava yastıklı naylon ile sarılmış olarak dayanıklı karton kutu içinde ambalajlı olacaktır.

 15. Cihazla birlikte; cihazın nasıl kullanılacağını, teknik ölçülerini, elektrik devre şemalarını içeren kullanma kılavuzu verilecek ve bu kılavuz Türkçe yazılmış olacaktır.

 16. Cihaz, tıbbi cihazları ilgilendiren Ek II Bölüm 3 Tıbbi Cihazlar Direktifi 93/42/EEC gereklerini yerine getirerek CE işareti taşıyacaktır.

 17. Cihaz, T.C. İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası’na (TİTUBB) kayıtlı olmalıdır.

 18. Üretici firma EN ISO 9001:2000 standardına uygun olarak ISO 13.485 ( EN 46001 ) Kalite Yönetim Sistemi kapsamında imalat yapmalıdır.