Estetik ve Erkek


(Ali Ciftci) #1

Estetik ve Erkek

Her insan çevresindeki kişiler tarafından beğenilmek ister çünkü bu durum insanın doğasına özgüdür. Bazı kişiler kilosundan şikayetçiyken bazıları ise yüzündeki küçük bir benden bile şikayetçi olabilmektedir. Kadınların yaşlanması erkeklerden hızlı olduğundan dolayı bir zamanlar kadınlar için adından sıkça söz ettiren estetik müdahaleler artık erkekler arasında da oldukça yaygınlaşmaya başladı. Spora duyulan ilgi, sağlıklı yaşamak için yapılan diyetler ve beraberinde başvurulan estetik müdahaleler kişinin kendinde beğenmediği yerleri değiştirmek istediğinin açık bir göstergesidir.

Plastik cerrahinin öneminin eskilerle kıyaslandığında daha çok artma sebebi, başarılı doktorlar tarafından yapılmış başarılı cerrahi operasyonlar ve toplumun estetiğe karşı ön yargılı bakış açısının değişmesidir. Bu durumlar da şüphesiz estetik ve erkeğin estetiğe bakışını iyi yönde etkilemiştir. Peki erkekler estetik yaptırmak istediklerinde hangi taleplerde bulunuyorlar? Öncelikle doğal bir görünüme sahip olmasını istiyorlar. Yani dıştan bakıldığında göze çarpan bir görüntüyle karşılaşmak istemiyorlar. Hızlı ve düzgün bir şekilde olup bitmesini istiyorlar yani işlem süresinin kısalığından yana beklentileri oluyor. Tabi ki bu durum cerrahi müdahalenin yapılacağı yere ve duruma göre değişkenlik gösteriyor.

Erkeklerin Yaptırdığı Estetik Türleri

18 yaşındaki erkekten tutun da 70 yaşındakine kadar estetik yaptırmak isteyen birçok kişiyle karşılaşmak mümkün. Peki bu estetik operasyonlar nelerdir? Operasyonların içeriklerini kısaca inceleyelim.

Alın ve kaş ortası çizgileri, kişinin dıştan bakıldığında sürekli sert bir ifadesi olmasına sebep oluyor. Bunu önlemek için çizgilerin olduğu bölgelere botoks yapılarak istenmeyen durum ortadan kaldırılıyor. Gerekli seanslarla da tedavideki başarı derecesi artıyor.

Yağ aldırma, genellikle göbekli görüntüsünden hoşlanmayan erkeklerin tercih ettiği bir durumdur. Liposuction veya karın germe gibi uygulamalarla bu görüntü ortadan kaldırılabiliyor.

Burun estetiği, burnunu beğenmeyen kişiler yapılan iyi bir cerrahi operasyon ile istedikleri buruna kavuşabilirler.

Saç dökülmesi, birçok kişinin korktuğu bir durumdur. Erkeklerde kellik sorunu oluşmadan aminoasit ve çeşitli vitaminler enjekte edilerek saç dökülmesi sorununun giderilmesi sağlanmaya çalışılıyor. Seans sayısı belirli aralıklarla uygulanıyor.

Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Estetik Türleri

İlk sırada karşımıza burun estetiği çıkıyor. Sebebi ise burnun dış görüntüyü büyük ölçüde etkilemesi olarak görülüyor. En çok tercih edilen diğer estetik türleri ise yağ aldırma, göğüs küçültme, göz kapağı estetiği, saç naklidir ve koltukaltı terlemesidir.

Yazıyı indirmek için: Estetik ve Erkek .docx (13.8 KB)