Engelli yakınlarına evde bakım eğitimi

Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından engellilere evde bakım hizmeti veren bakıcı ve ailelerine yönelik eğitim programı düzenlendi. Eğitim, Sosyal Hizmet Merkezi’nde 40 ailenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından engelli bakım hizmeti verenlere ve ailelerine, aile yaşam kalitelerini artırmak, sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkin biçimde yararlanma ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmak amacıyla 40 aileye iletişim, hasta bakımı ve hakları konusunda verilen eğitim, Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Hizmetler Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Cemil Erkan, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yavuz Hatipoğlu ve aileler katıldı. Program Engelli Evde Bakım Birim Başkanı ve Eğitim Sorumlusu İsmail Dalaslan tarafından, öz bakım ve rehberlik konularında bilgiler verilmesiyle başladı.