El Tipi Pulse Oksimetre Biolight M800 Teknik Şartnamesi

image

ST05784 El Tipi Pulse Oksimetre Biolight M800

El Tipi Pulse Oksimetre Cihazı Teknik Şartnamesi

1. Cihaz kandaki oksijen saturasyonunu ve nabzı sürekli olarak gösteren, el tipi olmalıdır.

2. Cihaz yetişkin, pediatrik ve yenidoğan kullanımına uygun olmalıdır.

3. Cihaz dahili şarj edilebilir Li-ion batarya ile çalışmalıdır. Gerektiğinde 3 adet alkalin pil ile de çalışabilmelidir.

4. Cihazın batarya ile birlikte ağırlığı en fazla 400 gram olmalıdır.

5. Cihaz 2.4” TFT ekrana sahip olmalıdır. Çözünürlük 320x240 piksel olmalıdır.

6. Cihaz ekranında pletismograf dalga formu izlenebilmelidir.

7. Cihazla birlikte yetişkin parmak probu, masaüstü şarj istasyonu ve koruyucu kılıf verilmelidir.

8. Cihazın ekranı kullanıcının kullanım yönüne göre, okunma kolaylığı açısından 4 yöne dönebilmelidir.

9. Cihazın ekranı tek tuş ile hem sayısal hem de dalga formu moduna çevrilebilmelidir.

10. Cihaz üzerinde alarm ve güç gösterge ışıkları olmalıdır.

11. Cihaz boşta iken otomatik kapanma fonksiyonu olmalıdır.

12. Cihazın kızılötesi bağlantı özelliği olmalıdır.

13. Cihaz li-ion bataryayla veya 3 adet alkalin pil ile en az 16 saat aktif çalışabilmelidir.

14. Cihaz sesli ve görsel ayarlanabilir alarm limitlerine sahip olmalıdır. Alarm limitleri, önceliklerine göre kapalı, orta ve yüksek olarak ayarlanabilmelidir.

15. Cihaz ölçüm ekranında hem anlık değerler izlenebilmeli hem de alarm limitleri takip edilebilmelidir.

16. Cihazın 99 farklı hasta kayıt özelliği olmalıdır. Her hastaya 300 veri kaydedilebilmelidir.

17. Cihazın saturasyon ölçüm aralığı %0-100 aralığında, %1 çözünürlük ve yetişkin/çocuk ±%2, yenidoğanda ±%3 doğruluğunda olmalıdır.

18. Cihazın nabız ölçümü 20-300 atım dakika arasında, 1 atım dakika çözünürlükte ve 20-250 atım dakika için ±3 atım dakika doğruluğunda olmalı ve ölçümü her 7 saniyede bir yenilemelidir.