EKG Ritim Holter Cihazı Plusmed TLC-5000 Teknik Şartnamesi

Plusmed TLC-5000

ST01867 EKG Ritim Holter Cihazı Plusmed TLC-5000

EKG Ritim Holter Cihazı Teknik Şartnamesi

1. Dijital kaydediciler sürekli kalp atışlarını takip etmek amacıyla kullanılmalıdır.

2. Kaydediciler built-in flash yapıda olmalı ve 1.2GB hafızası olmalıdır.

3. EKG aktarımı USB kablo ile yapılabilmelidir.

4. Holter kaydedicileri 12 kanal kayıt alabilmelidir.

5. Kaydedicilerin frekans tepkisi 0.5-55Hz arasında olmalıdır.

6. Kaydedicilerin ortak mod bastırma oranı en az 60 dB olmalıdır.

7. Cihazın örnekleme frekansı (sampling rate) 1000Hz olmalıdır.

8. Kaydedicilerin gürültü seviyesi en fazla 30uV olmalıdır.

9. Kaydedicinin ağırlığı batarya hariç en fazla 105 gram olmalıdır.

10. Kaydedicinin boyutları en fazla 111mm *60mm *25mm olmalıdır.

11. Kaydediciler 2 adet AA kalem pil ile çalışabilmelidir.

12. Kaydedici en az 24 saat sürekli EKG kaydı yapabilmelidir.

13. Kaydedici ekranında saat, batarya durumu aynı pencere üzerinden izlenebilmelidir.

14. Kaydedicinin EKG ritim kaydına başlatılması kendi üzerinden yapılabilmelidir. Bilgisayar üzerinden programlanan cihazlar kabul edilmeyecektir.

15. Kayıt bittikten sonra bütün kanallara ait dalga formları bizzat kaydedici üzerindeki ekrandan incelenebilmelidir.

16. Sistemde aritmi analizi yapabilmeli ve analizi yapılan aritmiler belirtilmelidir.

17. Kaydediciler pace atımlarını yakalayabilmelidir.

18. Kaydedicilerde event butonu olmalıdır.

19. Sistemde aritmi, ST, QT, time ve frekans domain HRV, time ve frekans domain, vektör kardiyografı analizleri yapılabilmelidir.

20. Sistemde VE, SVE, Normal, artefakt templateleri olmalıdır.

21. Saatlik aritmi analiz özet tablosu ekranda gözlenebilmeli ve rapor olarak alınabilmelidir.

22. 24 saatlik veri aktarımı en fazla 3 dakika içinde yapılmalı ve analiz yapılabilmelidir.

23. Holter EKG özet raporunda, heart rate, Ventriküler ektopi, HRV, ST segment, Supraventriküler Ektopi bilgileri olmalıdır.

24. Hastadan alman EKG kayıtları manuel olarak sürekli kayan sayfa halinde izlenebilmelidir.

25. Sistemde rapor formatı kullanıcı tarafından ayarlanabilmelidir. Ayrıca raporda baskı öncesi izleme yapmakta mümkün olmalıdır.

26. Sistemde QT analizi yapılabilmelidir. Minimum ve Maksimum QTC hesaplamaları yapılabilmelidir.

27. Sistemde ST doğrulama programı olmalıdır.

28. ST referans noktası analiz öncesinde kullanıcı tarafından ayarlanabilmelidir.

29. Sistemde pacemaker analizi yapılabilmelidir.

30. Time domain HRV analizinde mean HR, SDANN, SDNN, MSD, RMSSD, PNN50 değerleri hesaplanmalıdır.

31. HRV analizinde ULF, VLF, LF ve HF hesaplanabilmelidir.

32. Sistem HRT analizi yapabilmelidir.

33. Cihaz en az 2 yıl garantili olacaktır. Garanti bitiminden sonra satıcı ve üretici firma 10 yıl ücreti karşılığında yedek parça ve servis sağlayacağını taahhüt edeceklerdir.