CPAP-BPAP Nemlendiricisi Sleep As

Nemlendiriciler hasta konforunu artırmak amacıyla CPAP, BPAP cihazlarına entegre ya da cihazdan ayrı olarak kullanılır. Nemlendiriciden gelen nem, solunum yolunuzun kurumasını engeller ve CPAP veya BPAP makinenizi kullanırken daha rahat uyumanıza yardımcı olur. Burun kanallarında ve hava yolundaki kuruluk rahatsızlığa neden olur, nemlendiriciler tahrişi ve rahatsızlığı en aza indirger.
Nemlendiricinin temizliği hasta sağlığı için oldukça önemli bir unsurdur. Nemlendirici cihazdan ayrılırken cihaza su kaçırmamaya dikkat edilmelidir. Bakteri oluşumunu ve kireçlenmeyi engellemek gerekmektedir. Cihaz kullanılmadığı zamanlarda nemlendiriciyi boş bırakmak, cihazı kullanmadan önce damıtılmış su ile doldurmak doğru bir uygulama olacaktır. Günlük olarak kimyasal içermeyen bir sabun ve bol suyla temizlenebilir. Aylık temizlikte ise elma sirkesi etkili bir temizlik aracıdır. Kuruturken doğrudan güneş ışığına maruz kalmamasına özen gösterilmelidir. Cihazlara periyodik olarak bakım yaptırılması önerilir.
Non-invaziv kullanım için tasarlanmış bir üründür. Hasta devresinde bulunan nemi kontrol etmek ve eğer birikmiş nem varsa bu nemi kurulamak gerekmektedir. Kurulama sırasında devre cihazdan çıkartılmalıdır. Yapılan nem kontrolü hastanın kullanım sıklığına ve cihazın durumuna göre değişiklik gösterir. Eğer devreye çok fazla su gidiyorsa nemlendiriciye su tutucu eklenebilir. Su tutucu sayesinde devredeki yoğunlaşmış su hastaya ulaşmaz ve olası sorunlar engellenmiş olur. Cihaz bir yere taşınacaksa nemlendiriciyi cihazdan ayırmak gerekmektedir. Böylece cihazın içine su kaçması tamamen önlenmiş olur.
sleepas nemlendirici

3 Beğeni