Büyükşehir'den evde yıkama hizmeti

ESKİŞEHİR Büyükşehir Belediyesi evden çıkamayacak durumda olan yaşlı, hasta ve engellilere yönelik ücretsiz evde bakım hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Evde kişisel bakım ve yıkama hizmeti ile bakıma ihtiyacı olan vatandaşların yüzü gülüyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl başlattığı ‘Sevgi Eli Uzatıyoruz’ hizmetiyle bir ayda yüzden fazla ihtiyacı olan vatandaşa ücretsiz kişisel bakım hizmeti veriyor. Büyükşehir Belediyesi, saç kesimi- bakımı, tırnak bakımı, saç ve sakal traşı gibi verdiği hizmetlere yıkama hizmetini de eklendi. Evde yıkama hizmetlerinden yaş ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin evden çıkamayacak durumda olan yaşlı, hasta ve engelli tüm vatandaşlar faydalanabiliyor.

Yaşlı, hasta ve engelli yakını olan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibini kutladı.

Yetkililer, evden çıkamayacak durumda olan vatandaşların 0535 106 62 23 ve 0222 211 55 00 (1374) nolu telefonları arayarak bu hizmetten yararlanabileceklerini belirttiler.

http://www.hurriyet.com.tr/buyuksehirden-evde-yikama-hizmeti-40403920