Biyomedikal Öğrencilerine Altın Tavsiyeler

som-students

Medikal öğrencileri neler çekiyor? Ne gibi zorluklarla mücadele ediyor? Kısacası bir medikal öğrencisi kaç fırın ekmek yiyor? Bunu merak edenlerin sayısı oldukça fazla. Bu makalede siz medikal öğrencilerini sıkmadan, gelişimin (Kendi kendine, üniversite dışında) tüyolarını vermeye çalışacağım. Umarım herkesin keyif aldığı ve fayda gördüğü bir makale olur. Haydi başlayalım. :slight_smile:

YouTube’nin gücüne inanın.

Bir çok konuda olduğu gibi Medikal konusunda da oldukça zengin içeriği sahip bir platform YouTube. Kursa gitmeden İngilizce öğrenenlerin, hoca yüzü görmeden bilgi edinenlerin yurdu. Siz de öğrenebilirsiniz, olmadan kitap kurdu :slight_smile:

Okuyarak değil de izleyerek öğrenmek isteyenlere, YouTube yi rahatlıkla tavsiye edebilirim. Beğenerek ve abone olarak gizli eğitmenlere destek olmayı da unutmayalım.

Beyin fırtınası

Ne zaman beyin fırtınası yapsam "rüzgarım yaprak kıpırdatmaya yetmiyor’ demeyin. Sınıfın en zeki elemanı ile arayı iyi tutup, onu sürekli ortamınıza dahil edin… Zaten dersten başka bir şey konuşmayan arkadaşınız, ufkunuzu açma konusunda adeta bir Apranax etkisi yapacaktır. Tabi bu arkadaşlarımızı sadece işimiz amaçlı görmüyoruz. İşiniz bitsede dostluğumuzu baki tutuyoruz :slight_smile:

Bizim sınıfın en çalışkanı 50 alıyor diyenlere, sosyal ağlarda çözümler

Artık hepimiz sosyal ağlarla haşir neşiriz. (iç içe) Facebook, Twitter ve integram başta olmak üzere bir çok sosyal ağda “Medikal okuyanlar, medikal öğrencileri” gibi bir çok topluluk bulunuyor. Buralarda dolaşan aştın bilgileri toplayıp, sosyal çevre edinerek gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz.

Konferans ve seminerler

Üniversite dışında bir kaynak arıyorsanız, başta gelenler kesinlikle konferanslar ve seminerleri, . Alanında uzman kişilerin tecrübelerini paylaştığı bu konferansları internetten takip ederek ayarlayabilirsiniz. Her birimizin yaşadığı şehir de buna benzer ne güzellikler oluyor fakat çoğu zaman farkında olamıyoruz. Bu nedenle altını çizmek istedim.

Forumları gezin.

Medikal Bulut başta olmak üzere bir çok forumda araştırma yaparak kendinizi geliştirin. Forumlar insanlara soru sorma ve cevap bulma ihtimali sunar. Alanında uzman bir çok kişi insanlara faydalı bilgiler paylaşmak için forumlar da nice paylaşımlar yapıyor. Arama sonuçlarında pek çıkmayan bu hazineleri sizce de keşfetme vakti gelmedimi?

Bu makalede verilen tavsiyeler medikal ve bir çok konuda uygulanabilir. İnsan yeter ki kendini geliştirmek istesin. Kendine muhakkak bir kaynak bir kanal buluyor. Ben hiç kursa gitmeden gitar çalmayı öğrendim ve şuan gitar dersi veriyorum. Yukarıda bahsettiğim yöntemler gitarı öğrenme sürecinde kullandığım yöntemler di aynı zamanda. Umarım sizin içinde faydalı tavsiyeler olmuştur.

Sağlıklı günler.