Bilinçaltınız ne durumda?

image

Bir Çoğumuz için dikkat çekici ve merak edilesi bir konu.

Bilinçaltı temizliği!

Temizlik aynı zamanda bir arınmışlık sayılır, işte tamda bu yüzden temizlik diyorum. Birde bilinçaltı temizliği dendiği taktirde bir şeyleri silmek gibi anlaşılıyor, fakat alakası yok. Böyle bir şey olması normal şartlarda mümkün değil, ama ırak da askerler savaş anlarını unutsun diye hafıza sildiklerini duymuştum. Bilinçaltı temizliği daha çok yeniden eski formunuzu yakalamak diyebilirim. Bakış açınızı biraz olumlu yöne çevirmek, bilinçaltı temizliğinin tak kendisi. Olumsuz ve kötü anıları, olumlu ve faydalı bir hale getirme sanatı.

Bazı kelimelerin zıt anlamları var. Sevginin zıt anlamlısı nefret, siyahın zıt anlamlısı beyaz. Bilinçaltı temizliği insanın olumsuz yönlerini olumlu yapmayı hedefleyen bir uygulama. Peki bu gerçekten olabilitesi yüksek bir durum mu?

Çekirdek inanç insanlara ailelerden veya çevre yaşamından kalan bir miras gibidir. Bilinçaltına yerleşir. Orada kalıp haline gelir. Ve zaman geçtikçe kısmen değişmesi zorlaşır. Çekirdek düşünce doğru olarak yüklenmişse insana, değişime gerek yoktur. Fakat yanlış olarak işlemişse, değişime uğraması gerekmektedir. Bu değişimi kendiniz için yapmanız en doğru olandır. Bir başkası için yapmak istediğiniz taktirde istikrar konusunda sallanmalar olabilir. Bir başkası da sizin için böyle bir şey yapmamalı düşüncesindeyim.

Arınma çabası

Hayatından memnun olmayan insanlar aslında ister istemez bir arınma çabası içinde olurlar. Bunun farkında olmadan yapanlar bile var. Mesela sizi yoran ve üzen bir insanı hayatınızdan çıkardığınız olmuştur. Yada belinizi sürekli sıkan bir kemeri ilk fırsatta çöpe atmış olduğunuz günlerde olmuştur. İnsanlar memnun kalmadığı şeylerden arınmak ister. Bilinçaltı temizliği kısmen arınmayı öğretir.

Zarar veriyordu, attım.

Biz on yıl önce bir bilgisayar almıştık. Bu bilgisayar 2 GB ram 521 hafıza kartı özellikleri taşıyor. Bu gün üretilen bilgisayarlar ise neredeyse 32 GB ram a kadar var sanıyorum. Ben nedense yinede ilk bilgisayarım olduğu için ondan vazgeçiyorum. Belkide bu yüzden yeni bir bilgisayar ihtiyacı duymuyorum. Teknolojiyi anlık takip etmeyi doğru bilmiyorum ama, istediğimi yapan bir bilgisayar için elindekinin tarih olması lazım. Bu yüzden biraz imkan oluşturup onu vermeyi düşünüyorum. Anlatmak istediğim, sizin yenilenmenize kendinizi geliştirmenize engel oluyorsa bir şey size zarar veriyor demektir. İşte bu yüzden gözden çıkarmak gerekir. Hayatımız böyle iken bilinçaltımız nasıl acaba? Orada değişmesi gereken neler var? Neler yapabiliriz bunları değiştirmek için?

Sorunu bulmak çözümü bulmanın yarısıdır.

Bilinçaltı temizliği yapmak istiyorsak öncelikle bilinçaltımızda sorun haline gelen düşünceyi bulmamız gerekir. Sonra şapkayı önünüze koyup düşünmeniz, çözüm üretmeniz bilinçaltı temizliğinin ta kendisidir. Örnek vermek gerekirse uzun bir süre maddi sorunlar yaşadınız, kötü günleriniz bitti ancak o kıtlık döneminden kalan hüzün ve kederler sizi rahat bırakmıyor. Sürekli tekrar öyle günler yaşanacak gibi bir hissiyat var içinizde. Sorun o günlerin sizde bıraktığı izler. Bunu farkedip bir daha öyle günler olmayacağına kendinizi inandırmak gerek.

Sizin bu konuda tavsiyeleriniz varmı?

Sizinde bu konuda araştırma ve tecrübeleriniz varsa bu makale altında paylaşmanız rica olunur. Burada çok güzel bir sosyal ortam imkanımız var. Mümkün olduğu kadar faydalı işler yaparsak gelecekte bu yazılardan bir çok kişinin fayda göreceğini düşünüyorum. Okuyan ve katkı sağlayan herkese şimdiden teşekkür ederim. Sağlıklı ve keyifli forumlar dilerim.

1 Beğeni