Beluga mercimeğinin faydaları nelerdir?

IMG_0038

Merhaba arkadaşlar. Kırmızı ve yeşil mercimeğin faydalarını bilmeyen yoktur. Bu makalede beluga mercimeğinin faydalarını ele alacağız. Daha önce Duydunuz mu bilmiyorum ancak halk arasında “kara mercimek” diye de bilinir. Peki meşhur beluga mercimeğin faydaları nedir? Haydi birlikte inceleyelim. :slight_smile:

Sofranızdan eksik olmayan kırmızı ve yeşil mercimeğin yanına bir Yenisi daha eklendi. Üstelik beluga mercimeğini bulunması zor değil ve faydaları say say bitmiyor. Yavaş yavaş vermeye başlayalım faydalarını.

Beluga mercimeğinin faydaları nelerdir

beluga mercimeğin içinde bol miktarda lif vardır. Bu lifler sayesinde çok fazla kilo almadan Karnınızı doyurmak mümkün. Eğer ki siz de diyetle iseniz ve kilonuz da dikkat ediyorsanız beluga mercimeği Tam da size göre. Üstelik peygamber yemeğini bulmak zor değil. Ayrıca yeşil mercimek nazaran daha yumuşak ve lezzetli olduğu söyleniyor.

Aslında beluga mercimeği tam olarak şeker hastalarına göre bir besin. Bu besin Kan şekerine etki etmediği için şeker hastalarının ideal tercihi olabilir. Üstelik içinde karbonhidrat barındıran bu besin şeker hastaları için Aslında bulunmaz bir nimet. Değerini bilmek gerekir :slight_smile:

beluga mercimeği nin faydaları say say bitmiyor. içinde bulunan demir minerali sayesinde kansızlık sorununda birebir çözüm diyebiliriz. Eğer ki kansızlık gibi bir sorun yaşarsanız beluga mercimeği sizünde tercihiniz olabilir. Tabii ki bu tür besinler sürekli olarak kullanıldığı zaman fayda göstermektedir. Buna da yabana atmamak lazım. Neyse devam edelim :slight_smile:

kalp ve damar hastalıklarını önleme özelliğide bulunan beluga mercimeği, aynı zamanda gençleştirici bir iksir de diyebiliriz. İçinde bulunan antioksidan sayesinde gençleştirici ve genç kalmaya yardımcı bir besindir. Eğer siz de genç kalmak, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma ikistemiyorsanız, beluga mercimeğini mutfağınızdan eksik etmemelisiniz.

içinde bulunan protein ve kaftan sayesinde beluga mercimeği tam bir vitamin deposu diyebiliriz. Tıpkı diğer mercimekler gibi bazı yemek türlerinin içinde kullanılabilen beluga mercimeği damak tadınıza hitap edecek bir mercimekmi? Burada karar sizindir :slight_smile:

Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Eğer bu konuda fikir ve bilgi sahibiyseniz makale altına yorum yazarak ulaştırabilirsiniz. eminim ki Yazılan her şey bir bir yerine ulaşacaktır. Umarım herkes için sağlıklı ve keyifli bir konu olmuştur. Okuyan ve destek veren herkese teşekkür ederim Sağlıklı forumlar dilerim.