Başarılı biri olmak (Muhabbet)

Bütün insanlar hayatta kalıcı şeyler bırakmak ve unutulmaz başarılara imza atmak ister. Peki bunları sadece istemek yetermi? Benjamin Franklin der ki Önce bir adım, sonra bir adım daha. burada belirtildiği gibi istemek sadece bir adımdır. Bunun yanı sıra sabretmek, mücadele etmek, yenilip yenilip kazanmayı hedeflemek gibi adımları atmazsak, istemek sadece istemek olarak kalacaktır hayatımız da.

Ben bir cok konu da basarili oldugumu soyleyemem. Fakat ilgimi ceken ve gercekten yapmak istedigim seylerde gayet basarili olduguma inaniyorum. Fakat basari degisen bir durumdur diyen görüşler de var . Yani dünyaca ünlü bir gitarist olmak, basarili bir durumdur. Fakat sagir bir insana gore bu basari bir anlam ifade etmemektedir. Yani basari degismis olmaktadir bu görüşe göre. Bana soracak olursanız illa birilerinin anlamasına ve tebrik etmesine gerek yoktur. Basari anlasilmasa da basaridir. Bir cok ünlü yazar ölmeden önce büyük bir yazar muamelesi gördümü? Dünya çapında olduğunu bilmeden aramızdan ayrılan değerler var. Yani basari tebrik edilir veya edilmez bu etki yaratmamalı. Basari basaridir :smile:

Ben bu konunun uzmanı degilim ancak basari hikayeleri veya basarili insanlarin sorun cozum yontemleri hep dikkatimi cekmistir. Bu yuzden bu konuyu yazmak benim icin ayni zamanda buyuk bir keyif. Basarinin tebrik edilmese de basari oldugunu anladım. Basarili insanlarin arkasin da cogu zaman destek olan bir kitle gormedim. Basarmak icin yalniz kalan ve basarili olunca insanlarin destegini alan bir cok insan var. Bu insanlar hedefini belirleyip o yolda ne olursa olsun ilerleyen insanlar. Buradan da basarinin kolay bir nimet olmadigini anliyoruz. Aslin da bir seye kolay ulasan bir insanin kendini basarili hissetmesi sizcede zor degilmi?

Her basarılı erkeğin arkasın da bir kadın vardır. sizce de oylemidir? Bence duruma gore degisir ama Neset ertasın da bu konuya benzer bir sozu cok hosuma gider. Kadınlar insan, erkekler insan oğlu. kadınların önemini boyle vurgulamış üstad. Basariya giden yolda da buyuk bir rol oynar her kadin.

Ben ders seklinde konusmayi pek sevmem. Bildiklerimi muhabbet edercesine anlatmayi severim. Yani basarinun 10 altin kuralini saymak pek sıkıcı gelecektir hem sizlere hem bana. Bu nedenle icimden geldigi gibi bir konu tasarladim. Okuyan herkese tesekkur ederim.

Saglikli ve keyifli forumlar :slight_smile:

başarılı olmanın kaç kuralı vardır bilmiyorum. en önemli kural istikrarlı olmak. ayrıca yaptığımız işlerde sürekli olarak geri bildirimler alarak devam edersek yolumuza doğru devam edebiliriz.

1 Beğeni

Ufacik bir gelisme yani geri bildirim. Daglar kadar etki birakiyor benim uzerimde. Guzel tanimladiniz:)

sanırım bu ufakcık şeyler sayesinde gelişiyoruz işte :+1:

1 Beğeni

Kesinlikle oyle :slight_smile: