Aspirasyon (Aspiratör) Cihazı Silikon Hortumu Sesan SH-1m Teknik Şartnamesi

(İREM AKKAYA) #1

Aspirasyon-Aspirat%C3%B6r-Cihaz%C4%B1-Silikon-Hortum-1m-5

Aspirasyon Hortumu Teknik Şartnamesi

1. Aspirasyon hortumunun ucu, dokuları zedelenmemesi için yuvarlatılmış olmalı, gereksiz doku aspire etmemesi için yan gözleri olmalı.

2. Aspirasyon hortumunun suction set dış paketi açıldıpında yere düşmemesi için çift naylonlu olmalıdır.

3. Aspirasyon hortumu setinin içinde bir adet aspiratör ucu ve buna adapte edilmiş 200 cm uzunluğunda hortumu bulunmalıdır.

4. Aspirasyon hortumunun, aspiratör ucuna ve aspiratörün makineye bağlantısı(konnektörü) flexible (esnek hareket ederken hortum lümenini daraltmayan) olmalıdır.

5. Aspirasyon hortum akıntısının kesilmemesi ve vakum birikmemesi için asla kıvrılıp kırılmamalıdır.

6. Aspiratör ucunda, aspiratör makinenin çekim gücüyle getirmiş olduğu vakum fazlasını serbest bırakma özelliği sağlayan vakum kontrolü bulunmalıdır. Vakum kontrolü sağlayan açıklık başparmakla kolayca kapatılabilmelidir.

7. Aspiratör ucu ele her şekilde oturmalı, ergonomik bir yapıya sahip olmalıdır.

8. Aspiratör hortumu ve aspiratör ucu steril ambalaj içerisinde, Eto ile steril olmalıdır.

9. Aspirasyon hortumu şeffaf olmalıdır.

10. Aspirasyon hortumu tek tek paketlenmiş olmalıdır.

11. Aspirasyon paketi üzerinde imal, son kullanma tarihi ve ubb no yazılı olmalıdır.