Arda Turan'ın psikolog yorumu

images (1)

Bildiğiniz üzere Arda Turan geçtiğimiz günlerde bir gazeteciye saldırdı. Bunun üzerine çok geçmeden bir psikolog yorumu geldi. Türkiye’yi Avrupada temsil eden oyuncumuz Arda Turan’ın pislplojik durumu ne? Olayın buralara gelmesinin nedeni nedir? Uzman piskolog Mehmet başlak yorumladı.

Birikmiş bir barajın patlaması bu

Arda Turan’ın bu eyleminde kontrolsüz öfke baş göstermekte. Gazeteci meşeye saldırması aslında geçtiğimiz yıl yaşadığı bazı olayları sindirememek, içine atmak ve ifade edememek gibi aşırı birikimlerin sonucudur. Doktor Başlak içine atılan ve kontrolsüz bir şekilde öfke duyulan şeylerin birden bire baş göstermesini bir barajın patlamasına benzetiyor.

Pişman değilim.

Artçı davranış olarak nitelendirilen bu ifadeyi doktor başlak söyle açıklıyor. Kontrolsüz öfkesi dinmediği için pişman değilim ve benzeri yaklaşımlar artçı hareketler olarak devam ediyor. Kişiler yerine ve konumuna göre bazı sorumluluklar üstlenir. Arda Turan’ın da giydiği forma ve aldığı konumu dolayısıyla bazı sorumlulukları vardı. Malesef onları gözü görmedi o an. Sakin ve doğal zamanlar ile böyle kontrolsüz zamanlar arasında bazı farklar vardır. Herkes hata yapabilir. İnsan abidesi olarak gelmiyor kimse dünyaya. Aslında sakin ve iyi bir insan olarak arda Turan o an bir öfkenin kurbanı oldu malesef.

Hipnoterapi öneriliyor

Tam da yeni hipnoterapi ile tedavi edilen hastalıkları yazmıştım. Bu hastalıklar içinde öfke kontrolüde mevcut. Hepimizin sevdiği ve böyle olaylarla duymak istemediği Arda Turan. Hipnoterapiden fayda görebilir. Umarım bir daha böyle haberlerle görmeyiz kendisini. Avrupada başarılar dilerim. Bizden olanı ötekileştirmek doğru değildir. Halk olarak sahip çıkalım.

Herkese sağlıklı ve keyifli forumlar dilerim